M E D Y A V E R S E A K A D E M I

Bekleyin...

SMART PLS İle Veri Analizi ve Raporlama

SMART PLS İle Veri Analizi ve Raporlama

Instagram

Bizi Takip Edin

SmartPLS, kısmi en küçük kareler (PLS) yol modelleme yöntemini kullanarak varyans tabanlı yapısal eşitlik modellemesi (SEM) için grafiksel kullanıcı arayüzüne sahip bir yazılımdır.

PLS-SEM algoritması kullanılarak gizli değişkenlerle yolu modeller, tahminin yanında yazılımı (yansıtıcı ve biçimlendirici ölçüm modeller için, örneğin, yapısal model ve uyum iyiliğini), standart sonuç değerlendirme kriterlerini hesaplar ve ek istatistiksel analizleri destekler. (Örn. Doğrulayıcı tetrad analizi, önem-performans harita analizi, segmentasyon, çoklu grup).

SmartPlS’ in en önemli avantajlarından birisi küçük örneklemler üzerinde çalışmaya fırsat vermesidir. SmartPLS, java ile programlandığından, Windows ve Mac gibi farklı işletim sistemlerinde yürütülebilir ve çalıştırılabilir.

Eğitim sürecinde, katılımcı kendi veri setini kullanabilir. İlgili dersin hocasının yönlendirmeleri ile süreç başlatılır ve katılımcı hem analizini bitirdiğinde hem de programı rahatça kullanabildiğinde süreç sonlandırılır. Dersler online olarak yapılmakta olup kayıt altına alınmaktadır. Kayıtlar dersten sonra katılımcı ile paylaşılmaktadır. Sürecin en önemli noktası katılımcının öğrenmeye açık ve istekli olmasıyla beraber verilen ödevleri dikkatli bir şekilde yapmaya çalışmasıdır.

Benzer Eğitimlerimiz:

HEMEN TASARIM E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.