M E D Y A V E R S E A K A D E M I

Bekleyin...

Hakkımızda - Medyaverse Akademik Danışmanlık

    Medyaverse Akademik Danışmanlık
  • Anasayfa
  • Hakkımızda

Biz Kimiz, Nede Bizi Tercih Etmelisiniz?

Bilimsel Araştırma Süreçlerinde Işık Oluyoruz.

Bilimsel bir araştırmanın içinde olmak, keyifli olduğu kadar zorlu ve çok değişkenli bir süreçtir. Hayatta her zaman bilerek veya bilmeyerek kendimizi “öğrenmek zorunda kalmanın” içinde buluveririz. Rastladığımız bu durumlar, çoğu zaman arama motorlarından ya da yakınlarımızdan öğrenebileceğimiz konulardır. Ancak bilimsel araştırmada durum ne yazık ki, böyle ilerlemez. Çünkü çalışılan konu, araştırılacak kavram ve ölçme metodları araştırmadan araştırmaya farklılık gösterir. Üniversitelerde öğrenciler için atanan akademik danışmanlar tam da bu sebeple atanırlar. Amaçları, öğrencilere bilimsel araştırma süreçlerinde ışık olmak, yol haritası vermektir.

MEDYAVERSE AKADEMİK DANIŞMANLIK

BİZE DAİR

Lisansüstü eğitime, Yüksek Lisans Ders dönemi ile başlayan akademik hayatları, derslerin düzenli ve aktif olarak yapılması nedeniyle oldukça neşeli ve yüksek motivasyon ile başlar. Ders dönemi bitip de tez danışmanı atandıktan sonra, süreçte sıkıntılar baş göstermeye başlar. Bu sıkıntılar öğrenciye atanan akademik danışmanının yoğun idari görevleri, ders saatleri ve iş temposu olabilirken, öğrencinin özel hayatında rastladığı sorunlar da olabilmektedir. Bununla birlikte, yüksek lisans tez sürecince, ders döneminde olduğu gibi, haftalık bir program dahilinde aktif ders işlenmemesi belki de motivasyon düşüklüğünün en yaygın sebeplerindendir.

İşte bu gibi sebepler; “MedyaVerse Akademik Danışmanlık” kurumunun amacına yapı olmuş ve “Bire-bir tez danışmanlığı dersi” hizmeti ortaya çıkmıştır.

Bu lisansüstü eğitim sisteminde yer alan danışmanların aşağıda belirtilen nitelikleri taşıması zorunludur;

Kendi tez konusu ve/veya kendi tez veri setleri ile “bilimsel araştırma danışmanlığı” isteyen kişilere danışmanlık vermektedir. Bu danışmanlık hizmetini alacak kişilerin elde edeceği avantajlar aşağıda belirtilmiştir;

Akademik Danışmanlarımız, sizlere dolaylı olarak bir nevi yaşam koçu olurlar. 😊
Akademik Danışmanlarımız; sadece tez yazımı değil, tez sunumu hazırlanması, tezin savunması ve düzeltmeleri de dahil olmak üzere, sürecin tamamına destek verir.
Bilimsel Araştırma Danışmanlık süreçlerindeki felsefemiz ise şöyledir;

“ Öğrenmeniz Önceliğimizdir”

HEMEN RANDEVU AL

HEMEN TASARIM E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.