M E D Y A V E R S E A K A D E M I

Bekleyin...

Otomatik Kaynakça Oluşturma (Mendeley ve Zotero)

Otomatik Kaynakça Oluşturma (Mendeley ve Zotero)

Instagram

Bizi Takip Edin

Bireysel kaynak yönetimi yazılımları, akademik ayrıntılarda kullanılan araçlardır. Bu yazılımlar, araştırmacılara makaleler, tezler, raporlar ve diğer akademik çalışmalar hazırlarken kendi kaynaklarını düzenleme ve yönetme imkanı sunar. Ayrıca, araştırmacılar bu kaynak yönetim yazılımları sayesinde aşamalı olarak bu kaynakları kolay ve etkili bir şekilde kullanırlar. Atıf verme ve kaynakça oluşturma gibi işlemleri bu yazılımlar aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Bireysel kaynak yönetim programları, farklı isimlerle anılmakla birlikte genel olarak Referans Yönetim Programları, Kaynakça Yönetim Araçları veya Bibliyografik Yönetim Araçları olarak adlandırılırlar. Bu işlem, aynı işlevi ifade eder, ancak farklı programların öne çıkan yeteneklerini vurgulayabilir ve tüm özellikleri kapsayabilir. Genel anlamda, bireysel kaynak yönetim programları araştırmacılara bilgi kaynakları düzenleme, yönetme, erişim ve atıf yapma olanakları sunar. Bu nedenle, bu kaynağın daha genel bir kavram olan “bireysel yönetim programı” terimi tercih edilmiştir. Bu terim, bu tür yazılımların tüm özelliklerini kapsayarak daha kapsayıcı bir ifade sunar.

Kaynakça gösterimini otomatik olarak sunulması gerektiğinin kolaylığını kavrar. Bu kolaylığı sağlayan Mendeley ve Zotero gibi  programları kullanmayı öğrenir.

Benzer Eğitimlerimiz:

HEMEN TASARIM E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.